Stumps - Day 3
  • 04:00 AM
  • 2nd Match
CRR : 2.91
  • Bangladesh 365/10 (116.2 Ov)
  • Sri Lanka 282/5 (97 Ov)
Angelo Mathews 58 (153) A Mathews 58 (153) Dinesh Chandimal 10 (29) D Chandimal 10 (29)
Finished
  • 02:00 PM
  • Eliminator
  • Lucknow Super Giants 193/6 (20 Ov)
  • Royal Challengers Bangalore 207/4 (20 Ov)

Royal Challengers Bangalore won by 14 runs

Finished
  • 05:30 PM
  • 1st Match
  • Surrey 111/1 (9.4 Ov)
  • Sri Lanka Cricket Development XI 106/10 (18.5 Ov)

Surrey won by 9 wickets

Finished
  • 05:30 PM
  • 1st Match
  • Yorkshire 175/3 (18.1 Ov)
  • Worcestershire 172/9 (20 Ov)

Yorkshire won by 7 wickets

Finished
  • 06:00 PM
  • 2nd Match
  • Kent 162/6 (20 Ov)
  • Somerset 166/2 (19.1 Ov)

Somerset won by 8 wickets

Finished
  • 04:30 AM
  • 20th Match
  • Chilaw Marians Cricket Club 65/7 (16 Ov)
  • Nondescripts Cricket Club 111/9 (16 Ov)

Nondescripts Cricket Club won by 46 runs

Finished
  • 04:30 AM
  • 23rd Match
  • Police Sports Club 132/5 (17.2 Ov)
  • Negambo Cricket Club 128/8 (18 Ov)

Police Sports Club won by 5 wickets

Finished
  • 04:30 AM
  • 24th Match
  • Colts Cricket Club 169/5 (20 Ov)
  • Sebastianites Cricket and Athletic Club 152/6 (20 Ov)

Colts Cricket Club won by 17 runs

Finished
  • 08:30 AM
  • 19th Match
  • Panadura Sports Club 126/6 (13.4 Ov)
  • Ragama Cricket Club 148/7 (20 Ov)

Panadura Sports Club won by 4 wickets (D/L method)

Finished
  • 08:30 AM
  • 21st Match
  • Kandy Customs Cricket Club 94/6 (20 Ov)
  • Tamil Union Cricket and Athletic Club 95/0 (13.4 Ov)

Tamil Union Cricket and Athletic Club won by 5 wickets

Finished
  • 08:30 AM
  • 22nd Match
  • Burgher Recreation Club 172/6 (20 Ov)
  • Nugegoda Sports Welfare Club 146/5 (20 Ov)

Burgher Recreation Club won by 26 runs

Finished
  • 04:00 PM
  • 8th Match
  • Sari Sari Sunrisers 92/5 (10 Ov)
  • Champagne Reef Divers 91/6 (10 Ov)

Sari Sari Sunrisers won by 1 runs

Finished
  • 06:30 PM
  • 9th Match
  • Titou Gorge Splashers 111/4 (10 Ov)
  • Barana Aute Warriors 112/3 (6.3 Ov)

Barana Aute Warriors won by 7 wickets

Stumps - Day 1
  • 02:00 PM
  • 10th Match
CRR : 2.49
  • Trinidad and Tobago 133/10 (54.2 Ov)
  • Barbados 87/2 (35 Ov)
Jonathan Carter 19 (67) J Carter 19 (67) Raymon Reifer 32 (68) R Reifer 32 (68)
Stumps - Day 1
  • 02:00 PM
  • 11th Match
CRR : 3.34
  • Windward Islands -
  • Leeward Islands 301/9 (90 Ov)
Daniel Doram 17 (69) D Doram 17 (69) Colin Archibald 104 (97) C Archibald 104 (97)
Stumps - Day 1
  • 02:00 PM
  • 12th Match
CRR : 3.13
  • Jamaica 282/6 (90 Ov)
  • Guyana -
Jermaine Blackwood 110 (251) J Blackwood 110 (251) Aldane Thomas 35 (40) A Thomas 35 (40)
Finished
  • 07:00 AM
  • 33rd Match
  • Umea 59/5 (10 Ov)
  • Marsta CC 60/0 (4.4 Ov)

Marsta CC won by 10 wickets

Finished
  • 09:00 AM
  • 34th Match
  • Marsta CC 105/5 (10 Ov)
  • Umea 83/8 (10 Ov)

Marsta CC won by 22 runs

Finished
  • 11:00 AM
  • 35th Match
  • Hammarby Cricket Forening 72/6 (10 Ov)
  • Stockholm Mumbai Indians 64/7 (10 Ov)

Hammarby Cricket Forening won by 8 runs

Finished
  • 01:00 PM
  • 36th Match
  • Hammarby Cricket Forening 110/4 (10 Ov)
  • Stockholm Mumbai Indians 70/8 (10 Ov)

Hammarby Cricket Forening won by 40 runs